Gemmoterapia – zdravie z púčikov spôsobilo prevrat vo fytoterapii

Gemmoterapia je alternatívna liečebná metóda využívajúca extrakty z púčikov rastlín, tzv. gemmopreparáty alebo gemmoterapeutiká, a bylinné tinktúry. V súčasnej dobe predstavuje prevrat vo fytoterapii.

Gemmoterapia – zdravie z púčikov spôsobilo prevrat vo fytoterapii

Gemmoterapia je alternatívna liečebná metóda využívajúca extrakty z púčikov rastlín, tzv. gemmopreparáty alebo gemmoterapeutiká, a bylinné tinktúry. V súčasnej dobe predstavuje prevrat vo fytoterapii.

Látky získané z púčikov a iných zárodkových častí rastlín sú veľmi silné, a preto sa riedia homeopatickým spôsobom. Gemmoterapeutiká v sebe preto zahŕňajú výhody alopatického aj homeopatického prístupu, liečivé látky aj energetické informácie. 

Rastlina v púčikoch / pukoch prechováva svoj genetický potenciál, preto v nich zhromažďuje najcennejšie látky. Puky dodávajú do organizmu minerálne látky, vitamíny, fytohormóny, stopové prvky a enzýmy a tým sa zvyšuje jeho obranyschopnosť (imunita). Zároveň zlepšujú aj funkciu centrálnej nervovej sústavy. 

Liečba púčikmi vždy začína tzv. „detoxikáciou - to znamená použitím drenážneho prostriedku (výťažku z brezy, buka alebo duba), ktorý sa užíva aspoň 3 - 4 dni. Až potom prichádza na rad liečba výťažkami z pukov, ktoré sa obvykle dávkujú v pomere 1 kvapka extraktu na 1 kg váhy. Toto množstvo kvapiek sa rozdelí na 3 dávky za deň (napr. pri telesnej hmotnosti 60 kg sa užíva 3 x denne 20 kvapiek). Spravidla sa po drenáži využívajú 2 balenia špecifického extraktu z púčikov. Vhodné je poradiť sa o používaní extraktov aj so skúseným odborníkom.

Kombináciou rôznych tinktúr vznikli tzv. „kúry“. Sú to zostavy tinktúr zložené z niekoľkých tinktúr bylinných aj z tinktúr z púčikov.

Napríklad na správne fungujúce močové ústrojenstvo sa v gemmoterapii okrem prijímania dostatočného množstva tekutín odporúča tinktúra Kapucínka, ktorá je široko spektrálnym prírodným antibiotikom na močové cesty, ďalej zmes Vres obyčajný + Pichliač roľný + Nechtík lekársky, ktorá čistí močové cesty aj gynekologické orgány, Machovka čerešňová, ktorá prečisťuje organizmus od odpadov a odstraňuje kamienky a piesok, Myrta a ľadvinový čaj. Známe sú aj prečisťujúce účinky Pýru, ktorý okrem očisty močového ústrojenstva lieči sliznice, podporuje trávenie a čistí krv. Má tiež protireumatické účinky a potlačuje lupienku.

Breza napríklad stimuluje činnosť pečene, potláča osteoporózu a zlepšuje činnosť podžalúdkovej žľazy. Na pečeň a pľúca pozitívne pôsobí aj Pestrec mariánsky, ktorý tiež zlepšuje látkovú výmenu.  

Buk lesný čistí cievy od usadenín, podporuje činnosť ľadvín a pečene, pomáha pri zápaloch kĺbov, liečbe rôznych výrastkov a rozpúšťa močový piesok. Tiež Jaseň účinne znižuje množstvo kyseliny močovej v krvi, potláča dnu, reumu a je dobrým prostriedkom proti chrípkam a virózam.

Jelša potláča vnútorné zápalové procesy, osteoporózu, krvné zápaly a je účinnou prevenciou infarktu myokardu a ischemickej choroby srdca.

Veľmi širokospektrálne je účinný Rozmarín, ktorý je vhodným prostriedkom pri hrozbe zlyhania niektorého orgánu. Priaznivo ovplyvňuje problémy pečene a žlčníka. Pôsobí ako detoxikant a zabraňuje rozvoju osteoporózy. Odstraňuje psychickú únavu, depresívne stavy a sexuálnu slabosť.

Gemmoterapia prináša pozoruhodné výsledky aj pri ťažko liečiteľných chorobách, napr. pri borelióze, pri rôznych krvných a nervových ochoreniach, pri civilizačných chorobách, … a využíva sa tiež preventívne.

Katalóg gemmoterapeutov na Slovensku

Zdroje:
[1] gemmoterapia.sk
[2] zdravysvet.sk/gemmoterapia
[3] evawellness.sk

Mohlo by vás zaujímať:
Aromaterapia - voňavé zdravie
Fytoterapia (bylinkárstvo, herbalizmus)
Čínska fytoterapia
Bachova kvetová terapia
Homeopatia
Zdravie z pohľadu vedeckej a alternatívnej medicíny
Moxovanie (moxibuscia)
Zázračná detoxikácia surovou rastlinnou stravou podľa doktora Morsa

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S