Autopatia – ako funguje terapia informáciou zo sliny alebo dychu

Autopatia je pomerne nová alternatívna terapia, ktorá k harmonizácii využíva riedenú slinu alebo dych. Patrí medzi celostné metódy, teda ovplyvňuje telo aj myseľ, prostredníctvom posilnenia čchi.

Autopatia – ako funguje terapia informáciou zo sliny alebo dychu

Autopatia je pomerne novou alternatívnou terapiou, ktorá k harmonizácii využíva riedenú slinu alebo dych.

Patrí medzi celostné metódy, teda ovplyvňuje telo aj myseľ, a to prostredníctvom posilnenia vitálnej sily (čchi, prána, ...). Autopatia vychádza z klasickej konštitučnej homeopatie a jej autorom je známy český homeopat Mgr. Jiří Čehovský

Autopatický preparát si každý zhotovuje sám doma. Na jeho zhotovenie sa používa telu vlastný materiál, buď slina riedená vodou v špeciálnej autopatickej fľaštičke, alebo dych. Autopatické fľaštičky (kundiky) boli rozšírené v Indii od nepamäti a existujú o nich bohaté archeologické nálezy.

Sliny a dych obsahujú aktuálnu informáciu o stave tela. Homeopaticky riedené, čiže potencované, pôsobia na vyššej informačnej úrovni, podobne ako homeopatikum. Aplikujú sa na kožu v oblasti šiestej čakry (v stede medzi obočím).

Čo lieči autopatia ?

Autopatia sa osvedčila hlavne pri týchto zdravotných problémoch:

Autopatia sa však dá využiť na liečbu čohokoľvek, čo chce človek zmeniť. Často sa využíva aj na samoliečbu (návod na samoliečbu je na stránke autopatie.cz/jak-lecit-sebe) a v prípadoch, kedy je obtiažne nájsť správny homeopatický liek (napríklad u kojencov).

Ako prebieha autopatické vyšetrenie ?

Autopatické vyšetrenie prebieha formou rozhovoru / konzultácie. Autopatický terapeut (autopat) na základe rozhovoru určí stupeň riedenie/potencovania, čiže odporúčaný počet litrov vody (stolná voda bez vyššieho obsahu minerálov a bez bubliniek). Najvhodnejšia je balená detská voda. Potencovanie sa začína od jedného litra u slabších pacientov, zvyčajne sa však prelieva šiestimi litrami vody. Procedúra sa robí nalačno. Pred zberom slín sa nemá fajčiť, piť ani telefonovať. Sliny sa potom prelejú vodou, ktorá odteká preč. V homeopatii platí, že čím viac je preparát riedený, tým je účinnejší. Toto pravidlo platí aj v autopatii. Z pôvodnej sliny v nádobke prakticky nič neostane. Ostane iba informácia, ktorá harmonizuje organizmus. Táto informácia sa zachytí naspodku nádobky v malom množstvo vody.

Všetky spomenuté pravidlá platia aj pri liečbe zvierat autopatiou. Zvieratá reagujú obvykle pri liečbe chronických problémov rýchlejšie ako človek.

Katalóg autopatov na Slovensku

Zdroje:
[1] harm.sk
[2] autopatie.cz
[3] harmoniazdravia.eu/autopatia
[4] masaze-studiopetra.wz.cz/autopatie
[5] Image courtesy of Salvatore Vuono at FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zaujímať:
Homeopatia
Bachova kvetová terapia - liečba emócií
Psychosomatika – výpoveď duše telom
Arteterapia - liečba umením
Muzikoterapia - hudba ako liek
Urinoterapia – močová terapia

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S