Poznáte nové podoby akupunktúry ?

Akupunktúra je najznámejšou liečebnou metódou vychádzajúcou z tradičnej čínskej medicíny. Podstatou akupunktúry je působenie na určité miesta na povrchu tela, a tým vyvolanie reakcie organizmu.

Poznáte nové podoby akupunktúry ?

Akupunktúra je najznámejšou liečebnou metódou vychádzajúcou z tradičnej čínskej medicíny.

Podstatou akupunktúry je působenie na určité miesta na povrchu tela, a tým vyvolanie reakcie organizmu. Súčasne sa môže pôsobiť na viaceré akupunktúrne body.

Mnohé akupunktúrne body sa nachádzajú na meridiánoch (energetických dráhach tela). Na tieto body sa pôsobí pomocou akupunktúrnych ihiel.

Dráždenie týchto bodov sa dá aplikovať mnohými spôsobmi, preto dnes existuje mnoho podôb akupunktúry:  

  • dráždenie pomocou tepla alebo chladu,
  • elektroakupunktúra (dráždenie pomocou elektrického prúdu),
  • fonopunktúra (dráždenie pomocou zvukových generátorov),
  • svetelná akupunktúra (dráždenie pomocou svetelných zdrojov alebo laserov),
  • magnetopunktúra, …

Po špecifickej diagnostike a v súlade so stavom pacienta sa vyberajú body na tele (klasická akupunktúra) alebo zóny mikrosystémov ušnice (aurikulopunktúra alebo aurikuloterapia), dlane a chodidla, tvár či vlasatá časť hlavy (kraniopunktúra). V poslednej dobe sa často akupunktúra úspešne aplikuje aj pri problémoch s očami. Tieto postupy sa označujú ako očná akupunktúra. Nejde však o pichanie ihiel do očí :).

Semináre naživo, online semináre a online kurzy v nasledujúcich oblastiach: čínska medicína, tradičné feng shui, taoistická akupunktúra, numerológia, čikung, BAZI (čínska astrológia) a pod. sú k dispozícii na stránke Semináre a kurzy Čínskej medicíny.

feng-shui-728x906.jpg

Katalóg akupunkturistov na Slovensku

Zdroje:
[1] Tradičná čínska medicína v dennom živote – MUDr. Jaromír Růžička, Rudolf Sosík a Yingwu Wang
[2] http://www.terramedica.sk/tradicna-cinska-medicina

Mohlo by vás zaujímať:
Tradičná čínska medicína
Akupresúra (manupresúra)
Bankovanie a banková masáž
Moxovanie
Homeopatia
Joga
Jogová terapia
Ajurvéda

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S