Čínska masáž TUINA na vyrovnanie energie jin a jang

Čínska tlaková masáž TUI-NA je akupresúrna a manipulačná technika, ktorá je jedným z hlavných pilierov tradičnej čínskej medicíny. Pri tuine terapeut pôsobí na určité akupresúrne body a dráhy.

Čínska masáž TUINA na vyrovnanie energie jin a jang

Čínska tlaková masáž TUI-NA je akupresúrna a manipulačná technika, ktorá je jedným z hlavných pilierov tradičnej čínskej medicíny.

Pri tuine terapeut pôsobí na určité akupresúrne (akupunktúrne) body a meridiány (energetické dráhy) tela.

Cieľom je uvoľnenie energie v postihnutej dráhe, vyrovnanie energie jin a jang a navodenie rovnovážneho stavu, ktorý je podmienkou zdravia.

Tuina zlepšuje mikro a makrocirkuláciu (energie, krvi a lymfy), odstraňuje bolesti, uvoľňuje napätie v svaloch a zároveň aj psychické napätie. Liečebné účinky sa prejavujú aj na vnútorných orgánoch, s ktorými sú meridiány prepojené.

Masáž je príjemná a bezbolestná, trvá 30 až 45 minút.

Semináre naživo, online semináre a online kurzy v nasledujúcich oblastiach: čínska medicína, tradičné feng shui, taoistická akupunktúra, numerológia, čikung, BAZI (čínska astrológia) a pod. sú k dispozícii na stránke Semináre a kurzy Čínskej medicíny.

feng-shui-728x906.jpg

Odporúčame pozrieť si toto krátke video o prevencii a podpore imunity v čase vírusových ochorení:

Viac informácií o kurze, ktorý sa spomína vo videu nájdete tu: Čínska medicína a akupunktúra bez ihličiek - online štúdium.

Zdroje:
Image courtesy of imagerymajestic at FreeDigitalPhotos.net

Katalóg tuina masérov na Slovensku

Mohlo by vás zaujímať:  
Akupresúra (manupresúra)
Marmaterapia (ajurvédska akupresúra)
Tradičná čínska medicína
Shiatsu (japonská masáž)
Moxovanie
Tajči
Ajurvédska olejová masáž abhjanga
Reflexná terapia (reflexológia)
Thajská masáž

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S