Homeopatická detoxikácia a homotoxikológia

Pri homeopatickej detoxikácii ide o cielené využitie takých monokompozitných a polykompozitných homeopatík, ktoré majú čistiaci efekt na orgány a systémy v tele. Napr. Chelidonium mayus, ...

Homeopatická detoxikácia a homotoxikológia

Detoxikácia je jedným z hlavných procesov prebiehajúcich pri správnej konštitučnej homeopatickej liečbe.

Existuje však aj možnosť cielenej detoxikácie pomocou homeopatík. Využiť sa pri nej dajú rôzne monokompozitné a polykompozitné homeopatiká.

Homeopatické polykompozitá

Homeopatické polykompozitá, čiže komplexné lieky od firmy Heel alebo Boiron, obsahujú viacero účinných prírodných látok a ich použitie je veľmi jednoduché a bezpečné aj pre laikov. Preto sú určené na samoliečbu mnohých bežných ochorení. Jednotlivé zložky liekov sú kombinované tak, že podporujú obranyschopnosť organizmu a jeho detoxikáciu, a tým napomáhajú uzdraveniu. Tieto lieky nie je vhodné kombinovať s monokompozitmi pri liečbe klasickou homeopatiou, pretože môžu skresľovať celkový obraz pacienta. Všetky homeopatické prípravky firmy Heel sú antihomotoxickými liekmi, pretože pracujú podľa základných princípov homotoxikológie (pojem je vysvetlený ďalej v článku).

Orgánová (drenážna) terapia

Pri detoxikácii zameranej na konkrétne orgány alebo systémy je možné využit aj monokompozitné homeopatiká, ktoré majú afinitu k týmto orgánom/systémom. Napríklad pre pečeň sú to Chelidonium mayus, Carduus marianus, Taraxacum, Phosphor, Lycopodium, Mercurius..., pre obličky Berberis vulgaris, Apis, Lycopodium, Phosphor, Solidago..., pre prostatu Sabal, pre močový mechúr Equisetum​, pre slezinu Ceanothus, pre lymfatický systém Phytolacca a pod. Hovoríme vtedy o orgánovej drenážnej liečbe a používa sa zvyčajne kombinácia viacerých liekov. Vynikajúcim pomocníkom pri diagnostike a liečbe touto metódou je Elektroakupunktúra podľa Volla, tzv. EAV diagnostika, ktorá využíva poznatky z klasickej akupunktúry. Zistilo sa, že stav jednotlivých orgánov a ich funkcia sa prejavuje na koži zmenou elektrického potenciálu, čo je základom pre EAV diagnostiku. Objaviteľom je dr. Reihold Voll, ktorý skonštruoval prístroj na hľadanie akupunktúrnych bodov. EAV je diagnostická metóda, ktorá pracuje s meraním elektrického potenciálu na bodoch systému akupunktúrnych dráh. Umožňuje včasnú diagnostiku a tým aj možnosť cieleného liečebného pôsobenia často ešte pred vypuknutím samotnej choroby.

Homotoxikológia

V súvislosti s cielenou homeopatickou detoxikáciou sa používa pojem homotoxikológia. Ide o náuku, ktorá študuje vplyv homotoxínov (ľudských jedov) na organizmus. Podľa tejto náuky je ochorenie prejavom obranných síl organizmu v boji proti vonkajším a vnútorným toxínom. Homotoxikológia má široké využitie. Homotoxikologické detoxikačné preparáty, niekedy nazývaná aj izopatické alebo tautopatické, pretože ide o liečbu rovnakého rovnakým, nie podobného podobným, ako je to u klasickej homeopatie, sa často využívajú napr. pri záťaži očkovacími látkami, antibiotikami, chemoterapeutikami, kortikoidmi, hormonálnymi liekmi, ťažkými kovmi, toxínmi plesní alebo aj pri záťaži chemikáliami z fajčenia. Veľký význam má detoxikácia aj po prekonaní bakteriálnych a vírusových akútnych ochorení. Takéto detoxikačné preparáty je možné užívať dokonca už počas liečby. Podobné uvažovanie a využívanie metód izopatie by sa v budúcnosti mohlo stať samozrejmou súčasťou zdravého životného štýlu.

Terapia CEASE

Terapia CEASE sa používa pri detoxikácii toxických vplyvov životného prostredia, jedla, liekov, očkovania, či iných toxických vplyvov. Ide o kauzálnu metódu Dr. Tinusa Smitsa, ktorej cieľom je postupným dávkovaním jednotlivých potencií izopatík a homeopatík odstrániť z tela toxické vplyvy na rôznych úrovniach a znovunastoliť rovnováhu organizmu. Používa pri liečbe autizmu, alergie, astmy a iných chorôb.

Zdroje:
[1] zdravie.cz
[2] homeopaticka-liecba.sk/detoxikacia
[3] hom-art.sk

Mohlo by vás zaujímať:
Homeopatia
Zázračná detoxikácia surovou rastlinnou stravou podľa doktora Morsa
Detoxikácia a pôst z hľadiska ajurvédy
Riadená a kontrolovaná detoxikácia podľa MUDr. Josefa Jonáša
Detoxikácia podľa Pavla Šímu
Čo je to detoxikácia a prečo detoxikovať

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S