Detoxikácia podľa Pavla Šímu: „Za tajomstvom zdravia s úsmevom, láskou a rozumom.“

Prírodná detoxikácia podľa Pavla Šímu je založená na pití prevarenej teplej vody voda a čistení / prestreku nosných dutín výluhom z prasličky roľnej a anízu.

Detoxikácia podľa Pavla Šímu: „Za tajomstvom zdravia s úsmevom, láskou a rozumom.“

Pavel Šíma, v Čechách nazývaný aj „Heřmánek,“ je človek, ktorý svojou metódou prírodného čistenia pomohol už mnohým ľuďom so zdravotnými problémami. Jeho základná myšlienka je, že „človek neumiera na starobu, ale na zanesenie.“ 

Podľa Pavla Šímu by sme mali svojmu telu čo najviac pomáhať a učiť sa spôsoby, ako ho udržiavať zdravé. Telo potrebuje priestor na to, aby sa vysporiadalo s tým, čo do neho nepatrí. Je to dokonalé zariadenie iba vtedy, ak ho necháme v pokoji pracovať – nemali by sme teda zasahovať do jeho obranného systému. Nezabúdajme na to, že telo má samočistiace schopnosti a keď do neho vložíme dostatok prevarenej vody, naozaj mu tým pomôžeme. 

Prečo prevarenená voda?
Pretože studená voda odoberá telu energiu k vyrovnaniu na teplotu tela a varom sa čiastočne odparí chlór a zničia sa choroboplodné zárodky. Potom je dobré nechať vodu v sklenenej nádobe pri svetle, pretože sa voda chemickou reakciou so svetlom dočistí a nežiaduce ťažké prímesi padnú na dno. Preto sa táto voda nikdy nedopíja do dna.

Pokiaľ bude zdroj energie silný, potom budú mať všetky potrebné orgány dostatok energie na svoju činnosť. Zdroj energie je uložený v chrbtici a ak je tam dostatok energie, všetko funguje lepšie, pretože sú všetky orgány zásobované energiou. Ak však budeme zaťažovať všetky orgány súčasne, energia sa rýchlejšie vybije. Túto energiu však môžeme ušetriť, aby jej zostalo dostatok do tých miest, kde niečo nie je v poriadku. Ak vynecháme jedlo, ušetrená energia sa z tráviacieho systému bude môcť premiestniť. Ak budeme kľudne ležať, ušetríme energiu z pohybového systému.

Telo má tri vývody, ktorými sa snaží odviesť nečistoty z tela. Dolné dva budú (dúfajme) s pomocou teplej vody pracovať dobre, ale čo horný vývod – nosný? Mali by sme sa snažiť odhlieňovať nosom a čo najviac vykašliavať. Nečakajme, až nám hlieny stečú do úst. V žiadnom prípade ich nesmieme prehltnúť, pretože je to rozpustená infekcia, škodliviny, ktoré telo pozbieralo a snaží sa ich z tela odviesť von. Čo sa stane, ak nosný vývod nebude odvádzať nečistoty? Je to známka upchaného nosného vývodu. Musíme pochopiť, že nežijeme v čistom ovzduší a škodliviny nadýchané do dýchacieho systému musia byť rýchlo vydané von z tela. Preto by sme mali dýchať nosom a chrániť si tak dolné dýchacie cesty. Ak budeme behať v nečistom prostredí, po návrate domov je najlepšie prehriať nosový vývod teplou vodou nad umývadlom a snažiť sa nečistoty poriadne vyfúknuť nosom. Ak budú chcieť pľúca nečistoty odviesť, tak buď odhlienením cez ústa, alebo krvou cez lymfatický systém a horné dýchacie cesty. Preto musí byť nosný vývod pripravený nečistoty odvádzať.

Ako pomôcť hornému (nosnému) vývodu?
Ak sa chceme naučiť tomuto vývodu pomáhať, môžeme použiť techniku prestrekovania nosných dutín výluhom z prasličky roľnej a anízu.

Lyžičku prasličky a asi 20 zrniečok anízu dáme do hrnčeka a zalejeme vriacou vodou. Necháme 30 minút vyluhovať a scedíme. Výluh vydrží max. 35 hodín. Tento výluh nasajeme do injekčnej striekačky s obsahom 5 ml, ľahneme si na chrbát, zakloníme hlavu a obsah striekačky rozdelíme do oboch nosných dierok. Hlavu je potrebné zakloniť preto, aby výluh zostal v čelovej dutine, kde má pôsobiť na stuhnuté škodliviny s mnohými zápalmi, ktoré priamo pôsobia aj na oči a uši a oslabujú ich. Mnohým ľuďom sa čistením zlepšuje zrak.

Ak vás výluh v dutine bude páliť, je to dobré, pretože dezinfikuje zápalové procesy tvoriace sa od nečistôt z dutín horných dýchacích ciest. Výluh necháme pôsobiť 2-3 minúty a do umývadla silno odhlieňujeme rozpustené nečistoty. Po chvíli opakujeme ešte 2x. Súbežne môžeme nahrievať dutiny teplou vodou tak, že do dlaní napustíme teplú vodu nad umývadlom a potierame koreň nosu a čelo oblúkom až k mandliam. Týmto sa aktivizujú body pre horné dýchacie cesty a uvoľňuje sa stuhlosť v dutinách. Pokiaľ škodliviny priťažujú ušiam, tak popri čistení dutín zasúvame do uší vatičku namočenú vo výluhu šalvie a harmančeka. Tým budeme pomáhať vracať škodliviny naspäť do dutín a postupne ich potom nosom odvádzať mimo telo. Týmto výluhom sa dá niekoľkokrát denne vyplachovať i ústna dutina. Čistenie dutín robíme ráno alebo okolo obeda, nikdy však pred spaním, pretože v noci by škodliviny stekali priamo do žalúdka.

Na bolesti čelovej dutiny, krku, kolien, členkov, ... sa dajú použiť aj zábaly.
Nakrájanú cibuľu podusíme 3-4 min. v troške vody, zmiešame s lyžičkou anízu a lyžičkou fenyklu, môžeme pridať aj 3 strúčiky nakrájaného cesnaku a všetko to zabalíme do mäkkého tvarohu. Priložíme na čelo (aj za uši) a necháme pod gázou 2 hodiny pôsobiť. Niekedy trpí upchanými kanálikmi aj krčná chrbtica – počas liečby nemasírovať.

Čistenie obličkomočopudného systému.
Na prečistenie obličiek a močového systému používame čo najviac zásaditých pokrmov, hlavne surový petržlen, semienka dyne, sezamu, ľanu a slnečnice, rascu, mak, vlašské orechy, mandle, lieskové orechy, kokos, zakysané mliečne výrobky, strukoviny, figy, …Všetko ovocie okrem hrušiek je kyslého charakteru.

Ženské problémy. 
Pri gynekologických výtokoch a zápaloch pôsobia veľmi dobre sedacie kúpele – 20 minút vo vlažnej vode s výluhom: nakrájaná cibuľa, cesnak, praslička roľná, dubová kôra alebo šalvia, rumanček, alchemilka, rebríček, ľubovník, …Na bolestivé miesta sa dá použiť rovnaký zábal ako na nosné dutiny – dať pod igelit, nechať zapariť na 2 hodiny a pritom ležať v kľude na chrbte. Pred zábalom aj sedacím kúpeľom je vhodné držať aspoň poldenný pôst, aby všetka energia mohla pôsobiť v postihnutej oblasti. Robiť to môžeme denne počas 1 týždňa, potom už iba 2 krát do týždňa.

Pavel Šíma ďalej odporúča konzumovať čo najviac zásaditej stravy (obilniny, zeleninu, semená, orechy), pretože tým sa bránime baktériám a vírusom, ktoré majú radi kyslosť. Telo sa čistí od 2.00 do 14.00, preto piť veľa prevarenej vody hlavne do 14.00. Od 14.00 postupne silnie každý orgán (má na to vyčlenenú svoju hodinu). Preto, ak do tela jeden deň nič nedáme, každý orgán má šancu čiastočne sa prečistiť.

Viac informácií o Pavlovi Šímovi a jeho metódach liečenia je možné nájsť na stránke prirodni-cisteni.estranky.cz a v jeho 2 knihách: "Za tajemstvím zdraví s úsměvem, láskou a rozumem" a "Příroda se vrací a odpouští." 

Zdroj: Pavel Šíma – Za tajemstvím zdraví s úsměvem, láskou a rozumem

 

Mohlo by vás zaujímať:
Zázračná detoxikácia surovou rastlinnou stravou podľa doktora Morsa
Detoxikácia a pôst z hľadiska ajurvédy
Riadená a kontrolovaná detoxikácia podľa MUDr. Josefa Jonáša
Homeopatická detoxikácia
Detoxikáčné kúry proti parazitom v tele
Čo je to detoxikácia a prečo detoxikovať
Javorová detoxikácia

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S