Inšpiratívny rozhovor o výchove detí s Naomi Aldort

Inšpiratívny rozhovor Katky Královej, autorky metódy Nevýchovy, s uznávanou rodinnou terapeutkou Naomi Aldort, autorkou knihy „Vychovávame deti a rastieme s nimi“.

Inšpiratívny rozhovor o výchove detí s Naomi Aldort

Inšpiratívny rozhovor Katky Královej, autorky metódy Nevýchovy, s uznávanou rodinnou terapeutkou Naomi Aldort, autorkou knihy „Vychovávame deti a rastieme s nimi“.

Naomi Aldort rozpráva o koncepte výchovy, v ktorom nedominuje ani rodič, ani dieťa a namiesto ovládania, trestov a manipulácie je s dieťaťom zaobchádzané s rešpektom a úctou. Základom takejto výchovy je efektívna komunikácia a dôvera.

Obe rodinné poradkyne preberajú okrem efektívnych metód výchovy, resp. nevýchovy, aj témy ako nepripraviť dieťa o sebavedomie alebo ako napraviť chyby napáchané v minulosti.

Viac informácií o metóde Nevýchovy

Zdroje: nevychova.cz

Mohlo by vás zaujímať:
Výchova detí podľa Naomi Aldort (efektívna komunikácia)
Výchova detí podľa Naomi Aldort (láska a sebavyjadrenie)
Výchova detí podľa Naomi Aldort (emocionálna istota, samostatnosť a moc)
Koncept kontinua a indiánska výchova detí
Výchova batoliat podľa Harveyho Karpa (1.časť: batoľština, úcta, odmena a pochvala)
Výchova batoliat podľa Harveyho Karpa (2.časť: neposlušnosť, hranice a tresty)
Viete, aký typ výchovy detí používate?

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S