Čarujte s vôňami a zlepšite si náladu

Zažívate dennodenne stres? Rozmýšľali ste, ako mu predísť a dostať sa do pohody? Zlepšite si náladu aromaterapiou.

Čarujte s vôňami a zlepšite si náladu

PR článok

Zažívate dennodenne stres? Rozmýšľali ste, ako mu predísť a dostať sa do pohody? Zlepšite si náladu aromaterapiou. Má overené liečebné účinky. Celá procedúra je založená na obyčajnej vôni. Alebo čarovnej? Veru áno, pretože blahodárne pôsobí na psychický stav mysle. Migrénu a nespavosť upokojíte levanduľou a únavu vyženiete citrónom. Mandarinka vám uvoľní napätie. Za všetkým sa však ukrýva tajomstvo aromalampy. Je dostupná v mnohých prevedeniach a farbách, takže sa určite hodí aj do vášho interiéru.

Aromalampy a ich obľúbenosť?

Akú si vybrať? Môžete mať keramickú alebo sklenenú. Obe sú založené na princípe odparovania vonného oleja alebo roztápania a odparovania vonného vosku. Obľúbené a moderné aromalampy sú od Yankee Candle. V priebehu chvíle prevoňajú celú domácnosť. Sviečky Yankee Candle nepatria k najlacnejším a preto ak ich chcete najskôr vyskúšať a nezaplatiť veľa peňazí, pozrite si ponuku sviečok tejto značky v zľave na tejto stránke

Aromalampy nájdete v rôznych prevedeniach a dostupné sú aj elektrické. Rozdiel je ten, že nepotrebujú k roztápaniu vosku čajovú sviečku. Majú aj časovač, takže si sami nastavíte vypnutie.

Tip

Viete, ako si vyrobiť vlastný vonný vosk do aromalampy? Potrebujete včelí vosk, farbu na sviečky, kokosový a vonný olej. Vosk a kokosový olej roztopíte vo vodnom kúpeli. Pridáte kvapky vonného oleja, nalejete do pripravených formičiek, necháte stuhnúť a je to hotové.

Difuzér a drevené paličky

V čom sa odlišuje difuzér od aromalampy? Taktiež prevonia interiér. Je to nádobka s voňavou náplňou, v ktorej sú drevené paličky. Voda sa pomocou týchto paličiek odparuje do priestoru. Cenovo je to menej náročné a rovnako príjemné. 

Hodia sa hlavne tam, kde by horiaci kahanec bol nebezpečný. V ponuke sú elektrické difuzéry aj ultrazvukové rozptyľovače. Jedinou nevýhodou je ich vyššia cena a spotreba energie.

Urobte radosť voňavým darčekom

Vyberiete si oleje alebo vosky? Nie je v tom výrazný rozdiel. Topíte vosk alebo zohrievate trošku vody s kvapkami esenciálneho oleja. Na trhu je skutočne veľký výber vôní. Dostupné sú aj v darčekových baleniach. 

Takýmto darčekom určite nič nepokazíte. Vyberiete vôňu každému podľa vkusu. Bylinnú, korenistú, drevitú, kvetinovú, ovocnú či sviežu? Ponuka je skutočne široká. Z toľkých vôní sa vám aj hlava zatočí. 

Ako dosiahnuť dobré Feng shui doma či v práci?

Aj tu je potrebné hľadať kvalitu. Éterické oleje sú vyrobené z prírodných zdrojov, ale aj syntetických olejov. Ak chcete vytvoriť dobré Feng shui, vyhnete se syntetickým. Tieto vône majú malú silu a iba znečisťujú vzduch. Čisté vône vytvárajú šťastné prostredie.

Tri spôsoby použitia olejov pre dobré Feng shui:

  • difuzér – s použitím kahanca, s tyčinkami či elektrický
  • spray ako osviežovač vzduchu – kúpený alebo vyrobený s kvapkami obľúbeného esenciálneho oleja
  • výrobky s esenciálnymi olejmi, ako sviečky či kadidlá – zvoľte sviečky na báze palmového oleja.

Tip

Chcete si vytvoriť vlastnú vôňu? Potrebujete len sprejovú fľašu. Naplňte ju vodou a pridajte pár kvapiek obľúbeného éterického oleja. Potrasiete fľašu a uvidíte, či vám vôňa vyhovuje. Ak sa vám zdá slabšia, jednoducho pridáte viac kvapiek.

Zhrnutie

Ak chcete mať svoju obľúbenú vôňu viac rozptýlenú, buďte kreatívni. Niektoré oleje môžete pridať aj do domácich čistiacich prostriedkov. Pripravte si kúpeľ alebo pridajte ich do vašich prípravkov na telo. Tých oblastí je veľa a je len na vás, ako ich využijete. Na upokojenie použite pár kvapiek levandule alebo harmančeka. Ak potrebujete dlho pracovať, vyberte si rozmarín, mätu či eukalyptus. 

Pre zmyselnú spálňu sa zamerajte na jazmín, ružu či santalové drevo. O pokojný spánok sa postará majoránka, bergamont a levanduľa. Šalvia, hrebíček a céder zas očistia negatívnu energiu. Nájdite si tú svoju vôňu a spríjemňujte si vašu náladu.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S