Rebríček obyčajný nie len pre ženské problémy. Vyskúšajte jeho účinky aj na trávenie.

Ak si v lete počas prechádzky v prírode všimnete na lúke vysoký kvet, zložený z drobných bielych kvetov, určite si natrhajte veľkú kyticu na sušenie. Ide o veľmi liečivú bylinku.

Rebríček obyčajný nie len pre ženské problémy. Vyskúšajte jeho účinky aj na trávenie.

Ak si v lete počas prechádzky v prírode všimnete na lúke vysoký kvet, zložený z drobných bielych kvetov, určite si natrhajte veľkú kyticu na sušenie. Ide o veľmi liečivú bylinku, ktorá sa spája predovšetkým so zdravím ženy. Rebríček obyčajný spoznáte aj pomocou zaujímavej horkastej vône a chute. Stonka je tvrdšia, z ktorej vyrastajú jemné rozptýlené listy. Zbiera sa celá rastlina, teda kvet a stonka s listami, v období kvitnutia počas celého leta. Práve vtedy obsahuje najviac vitamínu B, aromatických silíc, trieslovín a flavonoidov.

látky vaše telo potrebuje

Ako použiť rebríček obyčajný

Čaje a silnejšie odvary pomáhajú napríklad pri nepravidelnej menštruácii, pri rôznych gynekologických ťažkostiach, pri zápale močových ciest alebo je vhodný pre zrelšie ženy, ktoré práve prechádzajú obdobím menopauzy.

Okrem toho sa využíva aj na zlepšenie trávenia, problémy s pečeňou a dokonca upravuje činnosť čriev. Jeho jemne horkastá chuť napovie okrem zlepšenia fungovania tráviacich štiav aj o schopnosti zbaviť sa vnútorných parazitov a hlíst.

Rebríček obyčajný, ľudovo nazývaný aj myší chvost, sa najčastejšie používa ako bylinka na čaje a odvar, no vyrobiť si môžete aj tinktúru alebo masť. Stačí ak bylinku lúhujete v alkohole alebo roztopenej masti, kde sa dostanú všetky liečivé látky.

látky vaše telo potrebuje

Veľmi pozitívne ohlasy majú najmä sedacie kúpele, na ktoré sa používajú silné odvary z tejto liečivej bylinky. Majú veľmi blahodarné zdravotné účinky najmä pre protizápalové, dezinfekčné a upokojujúce vlastnosti.

Vonkajšie účinky sa prejavujú napríklad pri urýchlenom hojení rán na pokožke, na prevenciu a liečbu kŕčových žíl alebo ako kloktadlo pri bolestiach hrdla a na liečbu zápalu ďasien.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S