Prečo uprednostniť umelé zuby pred snímateľnou protézou?

Hlavný dôvod, prečo sú umelé zuby lepšie riešenie, spočíva v ich stálosti. Bratislava je prvým slovenským mestom, kde je možné implantovať prevratným spôsobom umelé zuby.

Prečo uprednostniť umelé zuby pred snímateľnou protézou?

PR článok

Problémy so zubami? Máme ich mnohí. Viacerí však dospejú až do fázy, kedy prídu o zub alebo o viacero. Vtedy je riešenie náročné aj nákladné. Nehovoriac o veľkom estetickom defekte. Preto netreba umiestnenie zubných implantátov odkladať. Určite však odporúčame implantované umelé zuby pred snímateľnou protézou. Prečo?

Moderné spôsoby ako liečiť nezdravý chrup

Snímacie protézy boli kedysi veľmi časté. Neznamená to však, že problém chorých zubov riešili pohodlne pre ich majiteľa. Tieto protézy majú veľké nedostatky, preto sa stále pracuje na nových spôsoboch zubných náhrad. Tie sa, samozrejme, dostávajú aj na náš trh. Bratislava je prvým slovenským mestom, kde je možné implantovať prevratným spôsobom umelé zuby.

Hlavný dôvod, prečo sú umelé zuby lepšie riešenie, spočíva v ich stálosti. Sú pevne uložené do ústnej dutiny a nemusíte ich na noc odkladať. Imitujú pravý zub nielen vzhľadom, ale aj pre pocit nositeľa. V podstate neviete, že váš chrup netvoria len vaše vlastné zuby.

Dôležitý faktor je aj vzhľad. Nikto pri zubných implantátoch nepozná rozdiel medzi pravými zubami.  Dokonale ich nahrádzajú. Nevykĺznu, nehýbu sa a prirodzene zapadnú medzi ostatné zdravé zuby. 

Jedenie a hygiena s implantátmi bez problémov

Každý, kto má problémy so zubami potvrdí, že jedenie vie byť utrpením. Nehovoriac o tom, že niektoré druhy jedál sú úplne zakázané. Tvrdé keksíky, staré pečivo, tuhé mäso, ... Toto všetko býva pri protéze tabu. Vďaka revolučným zubným implantátom ROOTT, zatiaľ dostupným v Bratislave, neexistujú pri jedle prekážky. Pacient so zubnými implantátmi sa žiadneho jedla nemusí obávať. V sánke sú upevnené napevno a tvrdšie jedlo ich stabilitu nijako neohrozuje.

Podobne je na tom aj ústna hygiena. Oproti bežnej (zdravých ľudí) sa veľmi nelíši. Čistíte si zuby častejšie ako keď sú zdravé, ale to je vlastne všetko. Nič náročné nemusíte vykonávať. O vyberaní a odkladaní protézy nehovoriac.

Pochopiteľne je cena pri umelých zuboch rozdielna ako pri snímateľnej protéze. Ide však o trvalé a bezproblémové riešenie zdravotných problémov so zubami. Zubné protézy sú pokrokovým riešením, ktoré dokonalo nahradilo snímateľné zuby a prinavracia chorým plnohodnotný život s krásnymi a zdravými zubami. Čo na tom, že vyrástli v laboratóriu a nie vo vašej sánke :).

Image courtesy of bigstockphoto.com

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S