Chcete byť v lete krásna, zdravá a chudá? Odšťavujte jahody!

Ako súčasť diéty pozná jahody málokto. Jahody totiž obsahujú až 90% vody a len malé percento cukru. A tak nielenže môžete schudnúť, ale vďaka vysokému obsahu mangánu budete mať tiež žiarivú pleť.

Chcete byť v lete krásna, zdravá a chudá? Odšťavujte jahody!

PR článok

So smotanou, v bublaninách alebo v poháriku sektu ich pozná každý. Ako súčasť diéty málokto. Spríjemnite si tohtoročné chudnutie do plaviek s lahodnými a zdravými ovocnými šťavami!

Jahody sú proste skvelé. Na svete totiž neexistuje iná plodina, ktorá by bola tak sladká, dobrá a pritom zdravá. Keď sa naučíte, ako z nich dostať maximum, môžete si na nich postaviť príjemnú letnú diétu. Obsahujú totiž až 90% vody a len malé percento cukru.

Nielenže schudnete, ale vďaka vysokému obsahu mangánu budete mať tiež žiarivú pleť. Navyše jahody chránia pred srdcovými a nádorovými ochoreniami. V neposlednom rade fungujú aj ako afrodiziakum. Skrátka samé pozitíva!

Doprajte si maximálne 100g jahôd denne

Najväčšie tajomstvo jahôd tkvie v obsahu vitamínu C. Šesť jahôd ho má dokonca toľko ako jeden pomaranč! Mali by ste preto dávať pozor, koľko jahôd denne zjete. Už 100g totiž pokryje odporúčanú dennú dávku tohto vitamínu.

Ak teda zjete na posedenie kilo tejto červenej dobroty, žiarivá pleť vás rozhodne nečaká. Práve naopak. Zrejme sa u vás prejaví žihľavka, ktorá pripomína alergickú reakciu. S jahodovými hodmi to preto nepreháňajte.

Skúste jahodovo-špenátovú šťavu

Jahody obsahujú okrem vitamínu C tiež draslík, zinok, horčík a vápnik. Ak chcete, aby vaše telo využilo tieto cenné látky na maximum, dodajte mu ich vo forme čerstvej šťavy. V odšťavovači sa šťava oddelí od dužiny, plnej nerozpustnej vlákniny a vďaka tomu sa všetky vitamíny a minerály vstrebú rýchlo, efektívne a v dužine ich zostane len zhruba 5%.

S jahodami ide skvele dohromady banán, môžete ich zmiešať aj s baby špenátom alebo mangom. Skvelá je aj kombinácia s rôznymi druhmi bobúľ. Keď hotovú šťavu zmiešate s mandľovým mliekom, získate zdravé a výživné letné raňajky.

Kvalitný odšťavovač vie viac než len šťavy

Pre odšťavovanie jahôd ale potrebujete kvalitný odšťavovač. Jahody totiž patria medzi mäkké ovocie, s ktorým si lacné prístroje väčšinou neporadia. Ideálne sú preto hlavne šnekové a dvojhriadeľové odšťavovače, ktoré vyrába napríklad firma Sana.

Medzi hlavné výhody šnekových modelov patrí ich ľahké čistenie. Jednoducho odšťavíte jahody, za minútu je prístroj čistý a pripravený napríklad práve na výrobu mandľového mlieka. Čítate správne - moderný odšťavovač vie nielen odšťavovať, ale vyrobíte s ním pyré, sorbety, orechové maslo, domáce cestoviny, či spomínané mandľové mlieko.

Zdroj: www.eujuicers.sk/sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S