Ako ušetriť na zdraví a liekoch?

Zdravie je prvoradé a šetriť by sa na ňom nemalo, ale prečo si kupovať zbytočne drahé produkty, ak ich môžete mať lacnejšie?

Ako ušetriť na zdraví a liekoch?

Známy nemecký filozof Arthur Schopenhauer tvrdil, že "Zdravie nie je všetko, ale bez zdravia je všetko ničím." Súhlasíme s ním a ešte dodávame, že za svoje zdravie je zodpovedný každý sám, preto by si ho mal každý vážiť a starať sa oň.

Ak sa totiž úprimne zamyslíme nad svojimi problémami, zistíme, že poväčšinou my sami sme pôvodcami svojich problémov a to je tá správna cesta k ich vyriešeniu.

Pravidelná očista tela a mysle, zdravá strava, kvalitné vitamíny a doplnky stravy, ktoré telu pomáhajú, dokážu často zázraky. Pomáhajú udržať si dobrú imunitu, aby sa telo vedelo obrániť pred chorobami a taktiež kľudnejšiu myseľ. Aj keď sa tvrdí, že zdravie je prvoradé a šetriť by sa na ňom nemalo, prečo si kupovať zbytočne drahé produkty, ak ich môžeme mať lacnejšie?

Pojem "zdravá strava" pozná každý. Problémom je však zohnať naozajstnú, kvalitnú a dobrú zdravú stravu za dobrú cenu. Preto je najlepším riešením kupovať sezónne lokálne produkty od slovenských farmárov, variť si doma a konzumovať veľa čerstvej zeleniny a ovocia. Podobný problém s cenou je aj pri mnohých doplnkoch a liekoch. Mnoho ľudí si stále myslí, že lieky stoja všade rovnako a že ak sú zľavy na lieky, tak sú iba malé. To však nie je pravda. Vitamíny, liečivá a rôzne doplnky stravy sa taktiež dajú zohnať lacnejšie a v zľavách, podobne ako ostatné produkty. Najväčší prehľad takýchto zliav nám ponúka internet.

Internetové nakupovanie je pre niektorých ľudí stále desivé. Boja sa, že ich bankové konto alebo informácie budú zneužité. V dnešnej dobe je už internet oveľa bezpečnejším miestom nákupu ako kedysi a podvody pri nakupovaní sú výnimočné, v podstate iba ak užívateľ internetu nakupuje cez nejaké pochybné stránky, alebo ak emailom posiela svoje platobné údaje. Nakupovanie cez internet má mnoho výhod. Poznáte ten pocit, keď stojíte v obrovskej rade v lekárni a čakanie sa Vám zdá ako večnosť? Vďaka internetovým obchodom môžete nakúpiť priamo v pohodlí svojho domova a taktiež máte väčší prehľad zliav. To platí aj pre internetové lekárne. Poštovné je za rozumné ceny a niektoré obchody ponúkaju dokonca aj dopravu zadarmo pri nákupe za určitú sumu, ktorá nemusí byť veľmi vysoká.Ako teda nájsť tu najlepšiu zľavu? Je tu viac spôsobov, ktoré môžeme využiť. Prvým spôsobom je samozrejme hľadanie zľavy. Pôjdete na stránku niektorej z internetových lekární a v ponuke kliknete na “Zľavy”, “Výpredaj” alebo “Akcia”. Táto možnosť je dobrá, ale väčšinou zdĺhavá. Predstavte si takto rozklikávať a prechádzať každý lekárenský e-shop alebo obchod so zdravou stravou.

Druhým spôsobom je prihlásenie sa do newslettera daného obchodu. Stačí zadať svoj e-mail do príslušného políčka na stránke (nachádza sa väčšinou v spodnej časti stránky) a budete dostávať informácie o najnovších zľavách a tých najlepších akciách daného e-shopu na svoj e-mail.

Tretím spôsobom sú stránky so zľavovými kódmi. Tieto zľavové kódy môžete väčšinou uplatniť na všetko a zľavy nie sú malé. Práca so zľavovými kódmi je jednoduchá. Stačí si kód skopírovať a vložiť do príslušného políčka pri nákupe na danej stránke (väčšinou v poslednom kroku objednávky). Stránok je v dnešnej dobe mnoho. Príkladom je portál Picodi, na ktorom nájdete množstvo zľavových kódov aj na lekárne, napríklad aj na známu Pilulka.sk, ale aj na obchody so zdravou stravou, výživou, doplnkami alebo prírodnou kozmetikou.

Dúfame, že Vám tieto rady pomôžu a prajeme Vám príjemné nákupy a hlavne veľa zdravia!

Paula Hrešková Autor článku: Ing. Paula Hrešková
Pracuje ako shiatsu terapeut a v oblasti alternatívnej medicíny sa pohybuje už viac ako 15 rokov. Úspešne absolvovala viacero kurzov a výcvikov, spomeňme, homeopatický kurz, Shiatsu, Dornova metóda, kraniosakrálna terapia, práca s energiou, reiki a pod. V roku 2013 založila internetový portál/blog paula.sk s cieľom poskytovať čo najobjektívnejšie informácie v otázkach zdravia, výživy, pohybu, materstva atď., ktoré by mohli pomôcť tým, ktorí to práve potrebujú. Čítaj viac ...

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S