Trápia vás mastné vlasy? Povieme vám, ako na ne!

Mastné vlasy môžu ženy i mužov poriadne potrápiť. Nepekne vyzerajú, sú bez života, treba ich často umývať a neraz skrývať v cope alebo drdole. Poradíme vám ...

Trápia vás mastné vlasy? Povieme vám, ako na ne!

PR článok

Mastné vlasy môžu ženy i mužov poriadne potrápiť. Nepekne vyzerajú, sú bez života, treba ich často umývať a neraz skrývať v cope alebo drdole. Poradíme vám, ako by ste sa o ne mali starať a všetky starosti čoskoro hodíte za hlavu.

Prečo máte mastné vlasy? Príčin môže byť niekoľko

Aj keď častejšie trápia ženy, nevyhnú sa im ani muži. Mastné vlasy sú dôsledkom nadprodukcie mazu v mazových žľazách. Vlasy sa môžu výraznejšie mastiť z rôznych príčin, k tým najčastejším patria hormonálna nerovnováha, stres, nezdravý životný štýl, vplyv vonkajšieho prostredia, nesprávne zvolená kozmetika, niektoré ochorenia i genetické predpoklady. Dôležité je nevzdávať sa, zvoliť si správnu kozmetiku a osvojiť si pár tipov na tú najlepšiu starostlivosť.

Zvoľte si správny šampón

Mastné vlasy potrebujú dôkladnú starostlivosť a všetko sa začína výberom vhodnej kozmetiky. Dnes je v ponuke veľa rôznych prípravkov aj na prírodnej báze, ktoré nezaťažujú vlasy ani pokožku. Šampón na mastné vlasy je krok číslo jedna k zdravej a krásnej korune krásy. Pri každom umývaní ho jemne vmasírujte do pokožky, podporíte tým nielen rast vlasov, ale pomôžete aj redukcii mazu.

Na oplachovanie používajte vlažnú alebo studenú vodu, tej horúcej sa vyhnite. Pomôcť môže aj maska na mastné vlasy, vďaka ktorej budú vlasy objemnejšie, jemnejšie a ľahšie sa budú česať. Čerešničkou na torte bude ešte vlasové tonikum, ktoré čistí pokožku hlavy, minimalizuje nadmerný maz a neraz priaznivo ovplyvňuje aj ich hustotu a celkovú vitalitu.

Neumývajte si ich každý deň

Pri tomto probléme je veľmi bežné umývanie vlasov každý deň, pretože sú nielen mastné, ale aj bez objemu, lesku a života. Odborníci odporúčajú, aby ste postupne predlžovali intervaly medzi jednotlivými umývaniami. V prípade, ak sú vlasy naozaj mastné a nemôžete alebo si ich nestíhate umyť, ideálnym riešením je suchý šampón. Absorbuje nečistoty a mastnotu, dodáva okamžitý objem a pocit sviežosti.

Skúste sa vyvarovať častým tepelným úpravám ako je žehlenie či fénovanie horúcim vzduchom a tiež nepoužívajte rôzne stylingové prípravky. Dôležitý je aj prísun minerálov a vitamínov, ktoré získate z pestrej a vyváženej stravy, prípadne výživových doplnkov. V neposlednom rade je potrebný aj zdravý spánok, dostatočný pitný režim a minimum stresu.

Mastné vlasy síce môžu byť strašiakom, no nebojte sa, dá sa zvládnuť. Máte svoje overené tipy, vďaka ktorým sa vám prestali mastiť vlasy?

POZOR! Stovky kozmetických značiek na vás čakajú počas Black Friday týždňa od 21. do 27. novembra 2022 na notino.sk!

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S