Dezodorant alebo antiperspirant: čo si vybrať a ako používať

Nepríjemný zápach potu môže pokaziť dojem aj najelegantnejšie oblečenej dámy s krásnym make-upom a vlasmi. Preto dnes je neuveriteľne populárna kozmetika, ktorá pomáha regulovať pot.

Dezodorant alebo antiperspirant: čo si vybrať a ako používať

PR článok

Nepríjemný zápach potu môže pokaziť dojem aj najelegantnejšie oblečenej dámy s krásnym make-upom a vlasmi. Preto dnes je neuveriteľne populárna kozmetika, ktorá pomáha regulovať pot a odstraňuje problémy s ním spojené - zápach, mokré škvrny na oblečení atď.

Patria sem dezodoranty a antiperspiranty. Ich hlavnými výhodami sú eliminácia zápachu, potenia a výrazný antibakteriálny účinok. Dnes výrobcovia ponúkajú neuveriteľnú škálu dezodorantnej kozmetiky. Líši sa nielen formou (spreje, tuhé, roll-on), ale aj zložením. Zvoliť si akykoľvek dezodorant môžete kliknutím na link https://makeup.sk/categorys/24107/.

Dezodorant a antiperspirant vykonávajú rôzne úlohy. Dezodorant je určený na odstránenie nepríjemných zápachov, zatiaľ čo antiperspirant je primárne určený na riešenie problému potenia. Otázka, čo si vybrať, závisí výlučne od potrieb osoby a jej individuálnych charakteristík. Ak potenie nie je intenzívne a nespôsobuje nepohodlie, potom je najlepšou voľbou dezodorant. A ak sa silno potíte a vidite mokré škvrny na vašom oblečení, je najlepšie zabezpečiť si maximálnu ochranu a použiť antiperspirant. Antiperspirant-dezodorant pracuje v oboch smeroch kvôli rôznorodejšiemu zloženiu.

Ako zvoliť správny formát?

V súčasnosti je takmer každý dezodorant a antiperspirant dostupný v troch formátoch: sprej, tuhý a roll- on. Je dôležité pochopiť, že účinnosť nezávisí od formátu, závisí od zloženia, ktoré sa v nich používa.

Výber formátu je záležitosťou spotrebiteľských preferencií, subjektívnym rozhodnutím konkrétnej osoby. Je potrebné mať na pamäti, že sa pred aplikáciou produkt vo forme spreja musí dôkladne pretrepať. Sprej nemá kontakt s pokožkou, takže ho môže používať niekoľko ľudí súčasne, a neobsahuje konzervačné látky.

Tekuté roll-on dezodoranty sú tiež skvelým riešením – ale po aplikácii však musíte chvíľu počkať, aby zaschli. Krémy a gély sa dobre vstrebávajú a nevysyšujú pokožku. Tuhé dezodoranty a antiperspiranty – pohodlné na používanie, nepotrebujete čakať na vyschnutie - ale môžu zafarbiť oblečenie.

Zostavili sme zoznam najlepších dezodorantov pre ženy na základe odborných názorov a skutočných hodnotení zákazníkov. Naše odporúčania vám pomôžu vybrať najlepší prostriedok podľa vašich požiadaviek a želaní. V kozmetickom priemysle je veľa konkurentov, ale vybrali sme najlepších výrobcov a odporúčame, aby ste im venovali osobitnú pozornosť.

Cenovo dostupné:

  • 1. Garnier
  • 2. RASYAN

Stredná cenová kategória:

  • 1. DeoNat
  • 2. Odaban
  • 3. DryDry
  • 4. Weleda

Drahé / prémiové:

  • 1. Vichy
  • 2. Korres

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S