Ako na pleť bez akné?

Perfektnú, dokonalú pleť nemá nikto. Gény, vek, znečistené prostredie, strava, poveternostné podmienky,... všetko sa podpisuje na našej pleti. Pokiaľ viete akú pleť máte a viete ...

Ako na pleť bez akné?

PR článok

Perfektnú, dokonalú pleť nemá nikto. Gény, vek, znečistené prostredie, strava, poveternostné podmienky,... všetko sa podpisuje na našej pleti. Pokiaľ viete akú pleť máte a viete ako sa o ňu starať môžete problémy s pleťou minimalizovať a získať takmer dokonalú pleť.

Najväčší problém pleti – akné

Akné vie potrápiť ľudí nie len v období puberty ale aj v staršom veku. Zmierniť ho, alebo sa ho úplne zbaviť sa dá ak viete ako na to. Za akné stoja v prvom rade hormóny. Hormonálna nerovnováha vedie k nadmernej tvorbe kožného mazu čo môže viesť k mastnej pleti. Ak sa póry na pokožke upchajú mazom, odumretými kožnými bunkami, nečistotami a baktériami dochádza k vzniku akné.

Kolísanie hormónov nie je obmedzené len na obdobie puberty, hlavne čo sa týka žien. Obdobie menštruácie, tehotenstvo, menopauza alebo vysadenie antikoncepcie – aj v tomto období dochádza k hormonálnym výkyvom, ktorých výsledkom môže byť akné.

Ako zmierniť akné

Akné vznikne ak sú splnené tri podmienky – nadmerná tvorba kožného mazu, upchaté póry a baktérie (nečistoty) na pleti. Vhodná kozmetika na akné vám môže pomôcť zabrániť vzniku bielych pupáčikov či čiernych bodiek.

Zmiernite zápaly

Prípravky s kyselinou salicylovou majú protizápalové účinky. Kyselina preniká do pokožky a čistí póry. Predchádza tak upchatiu pórov a vzniku zápalu. Prípravky s kyselinou salicylovou sú síce najúčinnejšie ale na trhu nájdete aj produkty s ďalšími účinnými látkami, ktoré pleť vyčistia a zmiernia tvorbu zápalov.

Odmastnenie

Kozmetika na akné sa zameriava aj na odstránenie nadbytočného kožného mazu na pleti. Nesnažte sa pleť vysušiť. Kozmetika s alkoholom pleť vysuší, zbaví ju nie len kožného mazu ale aj vlhkosti čo môže nakoniec viesť k zvýšenie produkcie mazu. Koža v snahe udržať v pleti dostatok vlhkosti začne produkovať väčšie množstvo kožného mazu a práve to pri akné nechcete.

Čistá pleť

Nečistoty, baktérie a odumreté kožné bunky zapchávajú póry, preto je kozmetika na čistenie pleti dôležitá. Ak si myslíte, že opláchnutie tváre vodou stačí mýlite sa. Takto sa môžete zbaviť len nečistôt rozpustných vo vode, ale čo s nečistotami rozpustnými v tukoch? Na tie voda nestačí. Čistiace alebo micelárne vody by mali byť rutinou v rámci dennej starostlivosti o pleť.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S