6 rád, ako byť zdravá a krásna

Zdravie a krása idú ruka v ruke. Ak sa vnútorne cítime dobre, krása z nás sama vyžaruje a pôsobí na naše okolie ako magnet priťahujúci pohľady.

6 rád, ako byť zdravá a krásna

Zdravie a krása idú ruka v ruke. Ak sa vnútorne cítime dobre, krása z nás sama vyžaruje a pôsobí na naše okolie ako magnet priťahujúci pohľady. A naopak, určite ste už zažili deň, keď vás niečo bolí, máte neústupčivú nádchu alebo sa jednoducho necítite fit. Pohľad do zrkadla je vtedy nepríjemnou súčasťou rannej rutiny a zlý zdravotný stav neschováte ani pod make-upom. Čo robiť preto, aby ste mali takýchto dní čo najmenej?

1. Dbajte na preventívne prehliadky

Číslo jeden rozhodne patrí medicíne. Je to veda, ktorá dokáže doslova pomocou zázrakov predĺžiť a skvalitniť ľuďom život. Rady lekárov zvyčajne berieme vážne, ale aby nám mohli poradiť, musíme ich najskôr navštíviť. Mnohým civilizačným ochoreniam sa dnes dá predísť zmenou životného štýlu. Skúste si preto dať predsavzatie, že aspoň raz ročne navštívite svojho lekára a všetkých špecializovaných lekárov, ktorých vám odporučí. Nebudeme vás strašiť štatistikami o zbytočných úmrtiach, ktorým sa dalo zabrániť prevenciou. Sama najlepšie viete, kedy ste naposledy navštívili gynekológa.

2. Cvičte s váhou vlastného tela a cielene posilňujte veľké kostrové svaly

Veľké svaly nás celý život nesú svetom. Na ich precvičenie je skvelý SM systém , ktorý však potrápi každú časť tela bez toho, aby ste sa cítili maximálne vyčerpane alebo nevládali dýchať. My ľudia máme tendenciu uvažovať v extrémoch - buď cvičiť do odpadnutia, alebo si urobiť na gauči hniezdočko, z ktorého sa nepohneme. SM systém je výnimočný v tom, že jednotlivé cviky nie sú vykonávané príliš rýchlo a učí nás spoznávať vlastné telo. A nemusíte sa pri ňom báť športových zranení spôsobených príliš veľkou záťažou.

3. Okoreňte si život

Doslova - rôznymi koreniami - dostanete do svojej stravy mnoho látok, ktoré bežne neprijímate. Sušené bylinky a drvené korenia uvoľňujú arómu a zlepšujú trávenie, čo výrazne pomáha našej línii a zároveň podporuje zdravie. V prenesenom význame vás chceme povzbudiť nabrať odvahu skúšať nové veci. To zase obohatí mozog, pomôže spomaliť jeho starnutie a podporíte tak aj svoju duševnú pohodu a spokojnosť zo životom. A to človeku svedčí!

4. Nonstop upravené nechty

Tak, ako si každé ráno umyjete zuby a učešete vlasy, mali by ste každý večer venovať pozornosť tomu, či máte upravené nechty na rukách. Až potom bude štart vášho dňa krokom ku kráse. Tá sa totiž skrýva v detailoch a ruky sú jednou z troch vecí, ktoré si prirodzene na ľuďoch najviac všímame. Ak sa nechcete každý druhý deň trápiť s úpravou nechtov, zaobstarajte si cenovo dostupnú UV lampu na nechty . Manikúra vďaka nej vydrží oveľa dlhšie a vy budete mať viac času na iné veci.

5. Zamilujte sa do polievok

V našej kultúre je stále populárne dať si na obed okrem hlavného jedla aj polievku. Snažte sa tento zvyk preniesť aj do času večere. Polievka často obsahuje rôzne druhy zeleniny, ktoré nám svojimi vitamínmi pomáhajú budovať imunitu. Teplé jedlo skôr prináša pocit sýtosti, lebo ho jednoducho v žalúdku lepšie cítime. Navyše pomáha hydratovať organizmus.

6. Doprajte si kvalitný sex

Kvalitný sex je win-win situácia na mnohých úrovniach. Okrem prehĺbenia vzťahu s partnerom sa vám aj skvelo prekrví telo, čo pomáha pri hojení rôznych rán a zápalov. Hormóny vylučujúce sa počas sexu a počas orgazmu pôsobia na mozog upokojujúco a prinášajú veľmi potrebnú úľavu od stresu. Tým sa z dlhodobého hľadiska zníži krvný tlak a zlepší činnosť srdca. Spálite zopár kalórií, čo prospeje postave i celkovému zdravotnému stavu... A vo vymenúvaní benefitov by sme mohli ešte pokračovať. A nezabúdajte - ak práve nemáte partnera, alebo práve nemá čas, môžete sa pustiť do objavovania vlastného tela aj osamote. Vplyv na zdravie a krásu bude takmer rovnaký.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S