5 tipov, ako na pečenie s deťmi

Lahodná vôňa koláčikov je niečo, čo sa nám neodmysliteľne viaže s rodinnými Vianocami. Práve pri pečení s našimi najmilovanejšími si vytvárame tie najkrajšie spomienky.

5 tipov, ako na pečenie s deťmi

PR článok

Lahodná vôňa koláčikov je niečo, čo sa nám neodmysliteľne viaže s rodinnými Vianocami. Práve pri pečení s našimi najmilovanejšími si vytvárame tie najkrajšie spomienky. Neskĺznime tento rok do predstavy dokonalosti a nesnažme sa všetko vziať na naše plecia. Zapojme do vianočného pečenia celú rodinu a vychutnajme si chvíle, na ktoré nezabudneme. Na stránkach extrashop.sk sme si pre vás pripravili široký sortiment nevyhnutností na pečenie. Dnes však máme pre vás ešte niečo viac – 5 tipov, s ktorými si vianočné pečenie s deťmi rozhodne vychutnáte.

Stavte na pomôcky na pečenie, ktoré zaujmú na prvý pohľad

Pečenie s deťmi je predovšetkým o zábave. Deti rozhodne poteší, ak vyberiete krásne vykrajovátka na perníčky, s ktorými môžu tvoriť podľa svojich predstáv. Vykrajovanie je jednou z najobľúbenejších činností a zvládnu ho i najmenší pomocníci.

Užite si zábavu

Pečenie na Vianoce si vychutnáte oveľa viac, ak zabudnete na to, koľko druhov koláčikov plánujete upiecť a vzdáte sa predstavy o dokonalosti. Vychutnajte si okamih a smiech. Nesnažte sa, aby boli výtvory vašich detí absolútne dokonalé a odrážali obrázok z kuchárskej knihy. Pochváľte ich za výsledok a vychutnajte si chvíle, ktoré môžete stráviť spolu.

Pri zdobení pusťte k slovu fantáziu

Zdobenie je samostatná kapitola. Niekedy absolútne nerozumieme tomu, odkiaľ sa berú predstavy v mysli našich detí. Môžu odrážať animovaný film, rozprávku i sny. Zdobiace vrecko na medovníky bude vaším najobľúbenejším pomocníkom pri zdobení a zamilujú si ho i deti. Zvládne i menej zručné zachádzanie a deti si zdobenie skutočne užijú. Okrem klasickej polevy môžete staviť i na ostatné prvky na zdobenie (sú bežne dostupné v obchodoch a mnohé majú v sebe prírodné farbivá). Deti si zdobenie rozhodne vychutnajú a možno vás prekvapia nápaditými dielami.

Doprajte si dostatok času

Možno už dokážete odhadnúť, koľko času vám pečenie na Vianoce zaberie. Ak však plánujete piecť s deťmi, vyhraďte si času viac (pokojne i dvojnásobok). Neskĺznete do ponáhľania sa a budete mať na pamäti, že ide predovšetkým o užitie si času s malými pomocníkmi. Pomôcky na pečenie sú pre deti lákavé a vždy si chcú s nimi užiť dostatok času.

Pečenie premeňte na hru, ale dbajte i na bezpečnosť

Pri vianočnom pečení stojí zábava na jednej strane, ale neoplatí sa ani zabúdať na bezpečnosť. Naučte deti správne používať chňapku na horúce nádoby a plechy. Deti s radosťou pomáhajú, ale blízke nebezpečenstvo v mnohých prípadoch rozoznať nevedia. Preto stavte na funkčné doplnky, ktoré dokážu deti ochrániť i pri vianočnom pečení. Skvelým krokom je, ak ich začnete učiť bezpečnosť v kuchyni už od útleho veku.

Veríme, že si vianočné pečenie počas tohtoročných Vianoc vychutnáte. Na extrashop.sk máme množstvo produktov, ktoré oceníte vy i vaši najmenší pomocníci.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S