Liečivá sila drahokamov

Staroveké národy verili v liečivú schopnosť drahokamov a polodrahokamov, ktoré považovali za bohmi vytvorené posolstvo. Na nositeľov drahokamov pôsobia jedinečné vlastnosti drahokamov.

Liečivá sila drahokamov

PR článok

Staroveké národy verili v liečivú schopnosť drahokamov a polodrahokamov, ktoré považovali za bohmi vytvorené posolstvo. Taktiež dnešným generáciám sa tají dych nad krásou drahokamov ako aj nad samotným procesom vzniku vzácnych kameňov. Drahokamy a polodrahokamy totiž vznikali tisícročia v podmienkach striedania vysokých a nízkych teplôt a pôsobením ďalších okolitých vplyvov. Tak sa z lona a sily matky prírody zrodili vzácne kamene rôznych tvarov, farieb, fyzikálnych vlastností a teda samozrejme aj liečivých účinkov.

Práve jedinečná kombinácia farieb, kryštálovej mriežky a chemického zloženia dáva každému drahokamu jedinečné vlastnosti, ktoré pôsobia aj na jeho nositeľov. Preto sa drahokamy stali obľúbenou súčasťou šperkov, pretože sa verí, že túto silu dokážu drahokamy odovzdať aj svojmu majiteľovi. Tieto liečivé účinky využívali predovšetkým staroveké národy, ktoré si potrpeli na nosenie zlatých náramkov a zlatých prsteňov počas dôležitých obradov.

 

Formy liečivých drahokamov
Drahokamy môžu mať v podstate 3 základné formy. Buď sa môže jednať o surový neopracovaný drahokam, ktorý si zachoval všetky svoje typické štruktúry a znaky, alebo sa môže jednať o drahokam leštený, a to pomocou vody a jemných zrniečok piesku, ktorý upraví povrch drahokamu do hladka. Leštené drahokamy sa dajú nosiť len tak ako talizman v peňaženke alebo vo vačku.
Pokiaľ však chcete, aby bol liečivý drahokam viac na obdiv a čo najúčinnejší, mali by ste ho mať pri sebe čo najbližšie. Ideálnym riešením sú šperky s drahokamami. Taký farebný drahokam môžu oživiť aj obyčajné strieborné náušnice alebo náhrdelník.
 
Aké konkrétne liečivé vlastnosti sú prisudzované jednotlivým kameňom?

Akvamarín
Pri problémoch s vnútornými orgánmi akými sú pečeň, ľadviny, žalúdok, ale tiež zuby alebo oči, vyhľadajte akvamarín. Ten navyše zmierňuje strach a úzkostné stavy, pretože blahodarne pôsobí na nervy.

Ametyst
Cirkulácii energie v tele napomáha ametyst, ktorý taktiež pomáha uľaviť od fyzických bolestí, predovšetkým pohybového aparátu. Ametyst sa tiež používa na meditácie a upokojenie duše.

Citrín
Žltá farba citrínu prináša pozitívne myslenie a je ideálnym talizmanom, pokiaľ si prajete dosiahnuť úspech. Údajne vraj pomáha aj zlepšovať sluch.

Jantár
Na podporu pamäti a očistu tela je ideálny medovo zafarbený jantár, ktorý okrem iného dokáže pomôcť od bolestí hlavy a kĺbov. Jantárové šperky sú často používané na zbavenie sa stresu a upokojenie mysle.

Perly
Jemné perly prinášajú svojim nositeľom vlastnosti akými sú lojalita, úprimnosť a pravdovravnosť. Okrem toho dokážu zdôrazniť ženskú jemnosť, takže možno preto sú perly obľúbené aj ako centrálny kameň v zásnubných prsteňoch.

Rubín
Tento červený drahokam je považovaný za nositeľa šťastia, ktorý pomáha stabilizovať emócie a nálady.

Topás
Topás pomáha zvládať stres a emočné výkyvy. Navyše vraj zmierňuje negatívne vlastnosti, ako sú chamtivosť a prílišná ctižiadostivosť.

Zafír
Modrá farba zafíru podporuje kreativitu, zároveň však navodzuje pocity pokoja a mieru, preto je tak obľúbený na relaxačné a meditačné cvičenia.

Zdroje:
www.americangemsociety.org
https://pixabay.com

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

zdielat facebook linkedin pinterest twitter blogger enlace oblúbené
 
Upozornenie: Uvedené informácie majú informatívny charakter, sú pravidelne aktualizované a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií neručíme. Akékoľvek používanie nami poskytovaných informácií je na vlastnú zodpovednosť. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na zdravie.sk.
 
na začiatok stránky
Sledujte nás   FACEBOOK   TWITTER
 
S