Autopatia – terapia informáciou zo sliny alebo dychu

Autopatia je pomerne novou alternatívnou terapiou, ktorá k harmonizácii využíva riedenú slinu alebo dych. Patrí medzi celostné metódy, teda ovplyvňuje telo aj myseľ, a to prostredníctvom posilnenia vitálnej sily (čchi, prána, ...). Autopatia vychádza z klasickej konštitučnej homeopatie a jej autorom je známy český homeopat Mgr. Jiří Čehovský

Autopatický preparát si každý zhotovuje sám doma. Na jeho zhotovenie sa používa telu vlastný materiál, buď slina riedená vodou v špeciálnej autopatickej fľaštičke, alebo dych. Autopatické fľaštičky (kundiky) boli rozšírené v Indii od nepamäti a existujú o nich bohaté archeologické nálezy. Sliny a dych obsahujú aktuálnu informáciu o stave tela. Homeopaticky riedené, čiže potencované, pôsobia na vyššej informačnej úrovni, podobne ako homeopatikum. Aplikujú sa na kožu v oblasti šiestej čakry (v stede medzi obočím).

Autopatia sa osvedčila hlavne pri týchto zdravotných problémoch:

Autopatia sa však dá využiť na liečbu čohokoľvek, čo chce človek zmeniť. Často sa využíva aj na samoliečbu (návod na samoliečbu je na stránke autopatie.cz/jak-lecit-sebe) a u prípadov, kde je obtiažne nájsť správny homeopatický liek (napríklad u kojencov).

Autopatické vyšetrenie prebieha formou rozhovoru / konzultácie. Autopatický terapeut (autopat) na základe rozhovoru určí stupeň riedenie/potencovania, čiže odporúčaný počet litrov vody (stolná voda bez vyššieho obsahu minerálov a bez bubliniek). Najvhodnejšia je balená detská voda. Potencovanie sa začína od jedného litra u slabších pacientov, zvyčajne sa však prelieva šiestimi litrami vody. Procedúra sa robí nalačno. Pred zberom slín sa nemá fajčiť, piť ani telefonovať. Sliny sa potom prelejú vodou, ktorá odteká preč. V homeopatii platí, že čím viac je preparát riedený, tým je účinnejší. Toto pravidlo platí aj v autopatii. Z pôvodnej sliny v nádobke prakticky nič neostane. Ostane iba informácia, ktorá harmonizuje organizmus. Táto informácia sa zachytí naspodku nádobky v malom množstvo vody.

Všetky spomenuté pravidlá platia aj pri liečbe zvierat autopatiou. Zvieratá reagujú obvykle pri liečbe chronických problémov rýchlejšie ako človek.

Zdroje:
[1] harm.sk
[2] autopatie.cz
[3] harmoniazdravia.eu/autopatia
[4] masaze-studiopetra.wz.cz/autopatie
[5] Image courtesy of Salvatore Vuono at FreeDigitalPhotos.net

Katalóg autopatov na Slovensku

Mohlo by vás zaujímať:
Homeopatia
Bachova kvetová terapia - liečba emócií
Psychosomatika – výpoveď duše telom
Arteterapia - liečba umením
Muzikoterapia - hudba ako liek
Urinoterapia – močová terapia


Zdieľajte článok na sociálnych sieťach


 

Napíšte svoj názor k článku

comments powered by Disqus
Pravidlá pridávania príspevkov

Najčítanejšie články

 Plesňové a kvasinkové infekcie
 Ľanovo-proteínová liečebná diéta
 Delená strava
 Stravovanie podľa krvných skupín
 Detoxikačné kúry proti parazitom v tele
 Detoxikácia čreva
 Psychosomatika - výpoveď duše telom
 Formy jogy - ktorú si vybrať?
 Aké oleje používať

Zoznamy

 Zoznam potravinových prísad "éčok"
 Zoznam nebezpečných "éčok"
 Zoznam alternatívnych terapií
Kurzy, semináre, akcie
Ďalšie kurzy, semináre, akcie
HARMÓNIA festival zdravia a krásy 2015 (Poprad)
HARMÓNIA festival zdravia a krásy 2015 (Košice)
Druhý medzinárodný kongres Čínskej metafyziky
ONLINE SEMINÁRE - čínska medicína, feng-shui, osobnostný rozvoj, ...

Upozornenie: Uvedené informácie sú pravidelne aktualizované a kontrolované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za správnosť informácií portál paula.sk neručí. Pred začatím terapie, detoxikácie alebo pôstu sa vždy poraďte so svojim lekárom alebo online na klinika.zdravie.sk.

TOPlist